علی رغم اختصار ، SEO به همان اندازه که در مورد خود موتورهای جستجو است مربوط به افراد است. این درمورد فهمیدن چیزی است که افراد به صورت آنلاین جستجو می کنند ، پاسخ هایی که می خواهند ، کلماتی را که استفاده می کنند و نوع محتوایی که می خواهند استفاده کنند. دانستن پاسخ این سوالات به شما این امکان را می دهد تا با افرادی که به طور آنلاین راه حل های شما را جستجو می کنند ارتباط برقرار کنید.

اگر دانستن هدف مخاطب شما یک طرف سکه (SEO ) باشد، ارائه آن به روشی که خزنده های موتور جستجو می توانند آن را پیدا کنند و درک کنند طرف دیگر است. در این مقاله ، انتظار دارید که یاد بگیرید که چگونه هر دو کار را انجام دهید.

مقدمات سئو

مقاله پیشنهادی متخصصان دیجیتال مارکتینگ : تبلیغات همسان چیست؟

اصول کاری موتورهای جست وجو

موتورهای جستجو دستگاه پاسخگویی هستند. آنها میلیاردها قطعه محتوا را جست و جو کرده و هزاران عامل را ارزیابی می کنند تا مشخص کنند کدام محتوا به احتمال زیاد به سؤال شما پاسخ می دهد.

موتورهای جستجو همه این کارها را با کشف و فهرست بندی تمام محتوای موجود در اینترنت ( صفحات وب ، PDF ، تصاویر ، فیلم ها و غیره) از طریق فرایندی به نام “خزیدن (Crawl) و نمایه سازی (Index)” انجام می دهند و سپس آن را با توجه به مطابقت با پرس و جو در فرایندی با عنوان “رتبه بندی” یاد می کنیم.

این مقاله را حتما بخوانید : سئو چیست؟

کدام نتایج جستجو “ارگانیک” هستند؟

همانطور که قبلاً گفتیم ، نتایج جستجوی ارگانیک مواردی هستند که از طریق SEO موثر بدست می آیند و هزینه آن را پرداخت نمی کنند (یعنی تبلیغات نکردن). این موارد قبلاً به راحتی قابل مشاهده بودند – تبلیغات به وضوح به این صورت برچسب گذاری می شدند و نتایج باقیمانده معمولاً به شکل “10 پیوند آبی” ذکر شده در زیر آنها بود. اما با تغییر روش جستجو ، چگونه امروز می توانیم نتایج ارگانیک را تشخیص دهیم؟

SERP چیست؟

Search Engine Results Page
به نتایج نمایش داده شده در موتور های جست و جو مانند گوگل و بینگ سرپ گفته می شود. شما فرض کنید کلمه ی خرید کفش را در گوگل جست و جو می کنید. این نتیجه شامل 10 سایت است.به این نتیجه سرپ گفته می شود. البته ادوردز گوگل هم ممکن است به این نتایج اضافه شود که در یک مقاله به صورت کامل براتون توضیح می دهم.

یک مثال در SERP :

به عنوان مثال ، اگر “آب و هوای تهران” را جستجو کنید ، به جای پیوند به سایتی که ممکن است این پیش بینی را داشته باشد ، پیش بینی آب و هوا برای شهر تهران را مستقیماً در SERP مشاهده خواهید کرد. و اگر “پیتزای تهران” را جستجو کنید ، نتیجه “بسته محلی” متشکل از مکان های پیتزا تهران را مشاهده خواهید کرد. راحت است ، نه؟ لازم به یادآوری است که موتورهای جستجو از طریق تبلیغات درآمد کسب می کنند. هدف آنها حل بهتر سؤالات جستجوگر (در SERP ها) ، بازگرداندن جستجوگران و نگه داشتن آنها در SERP ها برای مدت طولانی تری است.

برخی از ویژگی های SERP در Google ارگانیک هستند و می توانند تحت تأثیر SEO قرار گیرند. اینها شامل قطعه های ویژه (یک نتیجه ارگانیک تبلیغ شده است که پاسخی را در داخل یک جعبه نمایش می دهد) و سؤالات مربوط (مانند جعبه های “مردم نیز می پرسند”)هستند. شایان ذکر است که بسیاری از ویژگی های جستجوی دیگر وجود دارد که اگرچه تبلیغاتی پولی نیستند ، اما به طور معمول نمی توانند تحت تأثیر SEO قرار گیرند. این ویژگی ها اغلب دارای داده های به دست آمده از منابع داده اختصاصی مانند ویکی پدیا ، WebMD و IMDb هستند.

برای دریافت قیمت پروژه های سئو در اصفهان بر روی لینک کلیک نمایید.در صورتی که سوالی درباره ایجاد استراتژی کلمات کلیدی و راهنمای انتخاب کلمات کلیدی دارید در قسمت نظرات پایین این برگه بپرسید کارشناسان رخ نت به صورت روزانه به سوالات شما پاسخ میدهند.