سئو چیست؟

SEO مخفف Search Engine Optimization است که به معنای افزایش مقدار و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج جستجوی ارگانیک است.

چه چیزی وارد سئو می شود؟

برای درک معنای واقعی SEO ، بیایید این تعریف را تجزیه و تحلیل کرده و قسمت ها را بررسی کنیم:

  • کیفیت ترافیک : شما می توانید تمام بازدیدکنندگان در جهان را به خود جلب کنید ، فرض کنید گوگل در نتایج شما را به عنوان منبعی برای رایانه های اپل معرفی می کند در حالی که واقعاً شما یک کشاورز هستید که سیب می فروشید ، این میزان بازدید با کیفیت نیست. درعوض ، شما می خواهید بازدیدکنندگانی را جذب کنید که علاقه واقعی به محصولات ارائه شده شما دارند.
  • مقدار ترافیک : هنگامی که افراد مناسب را از طریق صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) پیدا کنید ، بازدید بیشتر و  بهتر خواهد بود.
  • نتایج ارگانیک : تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از SERP ها را تشکیل می دهد. ترافیک ارگانیک ، ترافیکی است که مجبور به پرداخت آن نیستید.
سئو چیست؟

به طور کلی ترافیک ارگانیک به ترافیکی گفته می شود که بابت آن هزینه ای پرداخت نکرده باشید و از طریق نتایج موتور جست و جو این ترافیک حاصل شود.

سئو چگونه کار می کند؟

شما ممکن است موتور جستجو را به عنوان وب سایتی که برای پرسیدن یک سوال در یک جعبه جادویی ببینید و برای پرسش خود از گوگل ، یاهو ، بینگ یا هر موتور جستجوی دیگری که استفاده می کنید با لیست طولانی پیوند به صفحات وب به شما پاسخ میدهد.

درست است. اما آیا تا به حال متوجه شده اید که در پشت آن لیست های جادویی لینک ها چه چیزی وجود دارد؟

نحوه کار آن به این صورت است: Google (یا هر موتور جستجوی دیگری که استفاده می کنید) دارای یک خزنده ( crawler ) است که اطلاعات مربوط به تمام محتوایی را که می تواند در اینترنت پیدا کند جمع آوری می کند. خزنده ها اطلاعات جمع آوری شده را برای ایجاد فهرست مطالب (index) به موتور جستجو بازمی گردانند. سپس این شاخص از طریق الگوریتمی تغذیه می شود که سعی می کند تمام داده ها را با درخواست شما مطابقت دهد.

پارامتر های سئو

بخش O از SEO – بهینه سازی: قسمتی است که افرادی که مطالب را می نویسند و آن را در سایت خود قرار می دهند بررسی میکنند این مطلب چه میزان برای کاربران سایت دوست داشتنی است و شروع به بهینه سازی میکنند.

بهینه سازی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.  برچسب های عنوان ، تگ های هدینگ و توضیحات متا با طول مناسب ، لینک سازی داخلی به صفحاتی که به هدف شما نزدیکتر است و نیاز به ورودی دارید.

ساخت یک سایت سئو فرندلی

پس از آماده شدن برای شروع قدم زدن در پیاده روی سئو ، وقت آن رسیده است که تکنیک های سئو را در سایتی اعمال کنید ، تفاوتی ندارد این سایت کاملاً جدید باشد یا قدیمی که در حال بهبود آن هستید.البته به ریسپانسیو بودن سایت خود و نسخه موبایل سایت خود خیلی دقت کنید.

شما از مرحله ی اول انتخاب نام دامنه ی مناسب برای سایت خود و ایجاد پیوند های داخلی و خارجی در وبلاگ رخ نت بیاموزید.

محتوا و نشانه گذاری مربوطه

تا وقتی محتوا نداشته باشید سایت شما در واقع یک سایت نیست. اما SEO برای محتوا دارای متغیرهای خاص کافی است که ما بخش خاصبی به آن اختصاص داده ایم. اگر درباره تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، نحوه نگارش استراتژی مناسب SEO و نوع نشانه گذاری که به موتورهای جستجو کمک می کند بفهمند که محتوای شما واقعاً چیست ، از اینجا شروع کنید.

موضوعات موجود در سایت

شما قبلاً با کاوش در محتوا و نشانه گذاری مربوط به آن چیزهای زیادی در مورد موضوعات آموخته اید. اکنون وقت آن است که با اطلاعات مربوط به robots.txt ، به اطلاعات فنی بپردازیم.

موضوعات مرتبط با لینک

همه آنچه را که لازم بود در مورد پیوندهای متنی به تغییر مسیر بدانید ، عمیق کنید. این سری صفحات را بخوانید تا بفهمید چگونه و چه وقت از nofollow استفاده کنید و اینکه آیا وبلاگ نویسی واقعاً مرده است. اگر بیشتر به جنبه لینک سازی علاقه دارید (سعی در بهبود رتبه بندی سایت خود با کسب لینک دارید) ، مستقیماً به راهنمای مبتدیان برای ایجاد لینک بروید.

سایر بهینه سازی ها

تبریک می گویم! شما به مرور به جستجوهای روزانه جستجوگرها تسلط دارید و اکنون برای برخی مباحث پیشرفته آماده هستید. اطمینان حاصل کنید که با استفاده از بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) ، ترافیک با تبدیل سریع ترین زمان ممکن آسانترین زمان را دارد ، سپس با SEO محلی به سطح خرد بروید.

سیر تحول سئو

الگوریتم های موتور جستجو به طور مکرر تغییر می کنند و تکنیک های SEO در پاسخ به این تغییرات تکامل می یابند. بنابراین اگر کسی به شما مشاوره سئو ارائه می دهد که احساس چندان خوبی ندارید آن را به تیم رخ نت بسپارید.

منبع : MOZ.com

دریافت رایگان مشاوره سئو در اصفهان بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.