تبلیغات همسان

تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان ( native ads) نوعی از تبلیغات آنلاین است که از طریق همانندسازی ظاهر تبلیغ با محیط پیرامون سایت و نمایش تبلیغ در مرتبط‌ترین وبسایت‌ها است.

با مقاومت بیشتر مصرف کنندگان در برابر شکل های سنتی تبلیغات این تبلیغ به صورت یک عکس گرافیکی و یک مطلب مرتبط با محتوای سایت که در ادامه مطالب سایت و در قالب طراحی سایت میزبان نمایش داده می‌شود.این هماهنگی در شکل و محتوا باعث می‌شود تا کاربر به بنر تبلیغاتی اعتماد کند و به جهت مرتبط دیدن آن با مطالب سایت، برای دیدن تبلیغ تمایل بیشتری داشته باشد.

تبلیغات همسان چگونه عمل میکنند؟

در این نوع تبلیغات، هدف ایجاد احساسی مشابه با سایر اجزای رسانه، در کاربر می باشد به طوری که برخلاف تبلیغات بنری برای کاربر آزاردهنده نباشد.

وقتی به دنبال مطلبی هستم و مقاله جالبی را در سایتی میبینم ، تمایل دارم آن را بخوانم. اگر همان سایت تبلیغات پولی را به من نمایش دهد ،احتمال زیاد آن را میبندم.

روند فکر من این است: “چرا باید به چیزی که حتی علاقه مند به خرید آن نیستم نگاه کنم؟”

این واقعیت که خوانندگان هنوز محتوا می خواهند ، یک دارایی استراتژیک برای بازاریابان دیجیتال است. یک آگهی همسان(بومی) به سادگی یک تبلیغ پولی است که به عنوان محتوا کمی استتار شده است ، اما به نظر می رسد احتمالاً بیشتر به آن توجه خواهیم کرد.

در حقیقت ، یک مطالعه توسط Sharethrough و IPG Media Lab ، که توجه 200 مصرف کننده را از طریق ردیابی چشم ارزیابی کرده نشان داد که 53٪ بیشتر از تبلیغات بنری به تبلیغات همسان(بومی) نگاه می کنند.

بیشتر بدانم:تبلیغات بنری چیست؟

استراتژی این تبلیغات نمایش آن در کنار مطالب مشابه و مرتبط در فضای وب است. مخاطب هر وب سایت علاقه به آن دارد که مطلب مورد نظر خود را سریع،کوتاه و مفید در اختیار آن قرار گیرد از این رو تبلیغات همسان از دید کاربر دور نمیماند.

از این رو تبلیغات همسان را میتوان به همرنگ شدن آفتاب پرست نسبت داد

تبلیغات همسان

در مواردی که هدف آگاهی از برند باشد ، ممکن است برخی از کلمات رایج که به دیدن آنها در تبلیغات عادت دارید را نبینید مانند (خرید ، مشترک شوید ، ثبت نام کنید و غیره)

دلایل استفاده از تبلیغات همسان:

مهم‌ترین مزیت تبلیغات همسان بهتر دیده شدن و افزایش نرخ کلیک به نمایش (CTR) است (بر اساس مطالعه‌ای کاربران تبلیغات همسان را ۲۵٪ بیشتر از تبلیغات سنتی می‌بینند.)

بیشتر بدانم:نرخ کلیلک یا CTR چیست؟

تبلیغات همسان راهکاری موثر برای جلوگیری از Ad Blindness و یا همان نادیده گرفتن هوشمند تبلیغات توسط کاربران است

منبع: wordstream – forbes 

نمونه تبلیغات همسان

تبلیغات همسان
تبلیغات همسان
تبلیغات همسان

جهت کسب اطلاعات دقیقتر و مشاوره در زمینه تبلیغات آنلاین کسب و کار خود با مشاورین رُخ نت در تماس باشید.

برای انجام تبلیغات همسان با چه شرکت هایی میتوانم همکاری کنم؟

پیشنهاد تیم رخ نت برای انتشار تبلیغات همسان کسب و کار خود شرکت های: