سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

سی ام اس سایت چیست؟ اسن سوالی است که مسلما بار ها از خود پرسیده اید.سی ام اس يك برنامه يا نرم افزار تحت وب است كه امكان طراحي و ايجاد صفحات وب را با توجه به نياز كاربران، فراهم مي نمايد.

Content Management System تحولی شگرف در طراحی سایت به وجود آورد. تا قبل از ظهور نرم افزارهای مدیریت محتوای سایت هر سایت در مدت زمان طولانی توسط تیم متخصص با هزینه های بالا طراحی می شد و ایجاد هر تغییر کوچک درسایت نیازمند فردی متخصص در حوزه طراحی سایت بود.  اما امروزه با استفاده از سامانه مدیریت محتوا مدیران سایت به راحتی و بدون داشتن علم برنامه نویسی می توانند محتوای سایت خود را تغییر دهند و ارتباطی متقابل با بازدیدکنندگان سایت خود برقرار نمایند.

تشخیص نوع cms :

با وجود تعداد زیادی سازنده CMS وب سایت ، طبیعی است که روزانه با تعداد زیادی وب سایت روبرو می شوید و تعجب می کنید که آیا آنها سفارشی کد نویسی شده اند یا با CMS طراحی شده اند. تعداد دفعاتی که افراد در صفحات وب از خود می پرسند “این سایت به چه CMS طراحی شده است؟بیشمار است.

اکنون با استفاده از الگوریتم ردیاب CMS ، می توان صدها CMS ، چارچوبهای وب سایت را تشخیص دهیم.

اکنون وقتی سایتی جالب پیدا کردید و می خواهید از نحوه ساخت آن مطلع شوید ، کافیست روی افزونه wappalyzer کلیک کنید و URL را به نوار جستجو اضافه کنید و بقیه کارها به صورت خودکار انجام خواهد شد.

این مقاله به شما پیشنهاد میشود : بهترین سیستم های مدیریت محتوا در سال 2021

راهکار تشخیص cms سایت چیست؟

آیا تا به حال سایتی را دیده اید که براتون جالب باشه از چه سی ام اسی واسه طراحی این سایت استفاده شده؟(سی ام اس سایت چیست)

اگر به بازاریابی آنلاین ، توسعه وب ، سئو ، طراحی وب یا هر یک از موارد دیجیتال مارکتینگ علاقه مندید ، باید روزانه چندین بار این سوال را از خود بپرسید.

اکنون با استفاده از اکستنشن مرورگر گوگل کروم wappalyzer می توانید URL سایت مورد نظر را وارد کنید و ببینید سایت با چه CMS طراحی شده است.البته اطلاعات بسیار بیشتری ( از چه ابزار هایی برای سئو ی سایت و از چه زبانی برای برنامه نویسی و …. استفاده میکند) هم میتوانید دریافت کنید.

اکستنشن چیست:اکستنشن یا افزونه یک دسترسی سریع برای استفاده از خدمات یک اَپ یا یک سایت است که به صورت شورتکات به قسمت بالایی مرورگر اضافه میشود.

ما قادر به شناسایی صدها سیستم عامل وب سایت هستیم ، در اینجا برخی از اصلی ترین سیستم های CMS آورده شده است:

سی ام اس سایت چیست

تشخیص CMS با استفاده از برنامه اکستنشن مرورگر گوگل کروم

با استفاده از اکستنشن ها در مرورگر گوگل کروم می توانید CMS هر وب سایت را به سادگی شناسایی کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به صفحه برنامه افزودنی wappalyzer بروید ، آن را نصب کنید و دفعه دیگر که در سایتی هستید که می خواهید CMS آن را شناسایی کنید ، فقط نشانگر “wappalyzer” را در مرورگر Chrome خود بزنید و بقیه کارها به صورت خودکار انجام می شود و شما نام سی ام اس را خواهید دید. نام CMS را دقیقاً مانند آنچه در سایت واقعی قرار می گیرید دریافت خواهید کرد.

در صورتی که هرگونه سوال در رابطه با نصب اکستنشن کروم و نحوا فعالسازی داشتید در قسمت نظرات با رخ نت به اشتراک بگذارید. نظرات شما به صورت روزانه پاسخ داده خواهد شد.در صورتی هم که براتون کاربردی بود لطفا با نظرتون از ما را حمایت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و مشاهده پلن های قیمت رخ نت به برگه طراحی سایت فروشگاهی در اصفهان بروید.طراحی سایت دو زبانه و چند زبانه در اصفهان توسط تیم رخ نت انجام میشود.