طراحی گرافیکی چیست و به کدام دسته از هنر گفته میشود؟

طراحی گرافیک به سری ایده پردازی های یک گرافیست گفته میشود که بر روی یک سطح (کاغذ،عکس ، کامپیوتر ، هر نوع سطوح و…) نمایش داده شود.طراحی گرافیکی به طور کلی ، یک فراینده خلاقانه و ایده پردازانه است که تکنولوژی و هنر ومدرنیته را باهم تلفیق کرده است.در هنر طراحی گرافیکی،گرافیست با ایده و خلاقیت خود بر سطح،پیام خود را به بینندگان و مخاطبان منتقل میکند،و ارتباط عمیق بصری را ایجاد میکند.گرافیست در این هنر ، با استفاده از علم ،هنر و تکنولوژی خلق آثار مفهومی میکند که با هنر بصری خود بتواند پیام و احساسات خود را به مخاطبین انتقال دهد و تاثیر عمیق بر بیننده بگذارد.

طراحی گرافیکی چیست؟

هنر طراحی گرافیک یعنی هنر ارتباط بصری، که انجام این وظیفه بر عهده ی گرافیست است.هنر طراحی گرافیک شامل ایده ها و خلاقیت ها نو یک گرافیست است که باعث شده دنیای امروزی انسانها به زیبایی هرچه تمام تر برسد.

گرافیک چیست؟

گرافیک اولین بار از یک کلمه ی یونانی گرافیکوس گرفته شده است زیرا گفته شده که ابداع هنر گرافیک و طراحی های گرافیکی از یونان باستان سرچشمه گرفته شده و امروزه جزء هنر جهانی و مادر محسوب میشود و گویی با زندگی روزمره ی انسان ها سر و کار دارد.هنر گرافیک به هنر بصری که بر روی یک سطح به صورت یک بعدی نمایش داده شود گفته میشود.

طراحی اولیه ی گرافیکی چیست؟

طرح اولیه به آن دسته از طراحی ها و خلاقیت های یک هنرمند و گرافیست گفته میشود که به صورت ساده و خطی و به حالت اِتُد و اِسکیس بر روری یک سطح اجرا شود.در طراحی اولیه ی گرافیکی گرافیست سعی میکند یک طرح خلاقانه را به دور از هر گونه پیچیدگی بر روی یک سطح پیاده کند و در عین حال مفهوم کلی پیام خود را برساند.

این مقاله را حتما بخوانید : اصول ترکیب رنگ بندی سایت

طراحی گرافیکی

طرح نهایی و اجرایی در هنر گرافیک چیست؟

طرح اجرایی در هنر گرافیک به آن دسته از طرح ها و اِسکیس های یک گرافیست گفته میشود که به مرحله ی تکامل از نظر رنگ و محتوا برسد و قابل نمایش باشد.
مانند طرح زیر…

 تبلیغ خدمات رخ نت :  ادمین پیج اینستاگرام اصفهان

شکیبا مظفری زاده

در این مقاله اصول طراحی گرافیکی را با شما به اشتراک گذاشتیم.برای مشاهده قیمت طراحی لوگو در اصفهان روی لینک کلیک کنید.در صورتی که این مقاله واستون کاربردی هست لطفا نظرتون را در پایین این پست با رخ نت به اشتراک بگذارید.کارشناسان به صورت روزانه پاسخ گوی نظرات و سوالات شما هستند.از طریق باکس آبی رنگ در پایین میتوانید این مقاله را با دوستانتان در واتساپ به اشتراک بگذارید.