طراحی لوگو

طراحی لوگو و خلق نماد بصری نیازمند یک دید استراتژیک و هنری است.طراحی لوگو باید منحصر به فرد و ماندگار در ذهن مخاطب باشد. طراحی لوگو در روش های مختلف انجام می شود.طراحی لوگو مونوگرام ، تایپوگرافی ، تصویری ، مسکات است.در ادامه با رخ نت همراه باش تا به صورت مختصر با روش های طراحی لوگو آشنا بشی.

طراحی ست اداری

هدف اولیه ست اداری زیبایی و هویت بخشیدن به برند و ماهیت یک سازمان و یا شرکت است.از دیگر دلایل طراحی ست اداری جلوگیری از جعل و کپی برداری اسناد و اوراق شرکت است.ست اداری شامل سربرگ A4 و A5 ، کارت ویزیت ، پاکت نامه ، پوشه ، لیبل سی دی،در سایز های متناسب با نیاز مشتری در رخ نت ، طراحی می شود.

روند طراحی لوگو و ست اداری

طراحی لوگو و ست اداری در رخ نت بستگی به سلیقه و نیاز مشتری انجام میگیرد.در صورت ارایه نمونه کار توسط مشتری مطابق استانداردها طراحی و پیش طرح ارسال میگردد.در صورت لزوم پس از طراحی اسکیس و تایید مشتری طراحی گرافیکی انجام می شود و در مرحله آخر چیدمان انجام می شود و طرح نهایی برای مشتری ارسال می گردد.

لوگو تایپوگرافی

این لوگو معمولا بر پایه فونت ها طراحی می شود اما بسیاری نیز آن را به صورت دستی و دور از چارچوب فونت های آماده طراحی می کنند که این روش به دلیل منحصر به فرد بودن و شخصی سازی بیشتر ، پیشنهاد رخ نت است.این سبک از لوگو برای شرکت هایی که دارای نام مختصر خاص و متفاوت هستند بسیار مطلوب و قابل استفاده است. شما روزانه با بسیاری از لوگو تایپ ها مواجه بوده و در ارتباط هستید، بنابراین می توان مثال های بسیاری از لوگوهای معروف مانند یاهو، گوگل،کوکاکولا،دیزنی،کانن و… را برای طراحی لوگو به سبک تایپوگرافی زد.

طراحی لوگو تایپوگرافی

لوگو مونوگرام

علائم اختصاری، مونوگرام لوگویی است که بر پایه تایپوگرافی طراحی می شود.مونوگرام معمولا می تواند شامل حرف اول یا چند حرف اول و یا خلاصه حروف اسم تجاری یک شرکت باشد که به صورت یک علامت اختصاری طراحی می شود. اصل سادگی در طراحی لوگو مونوگرام، بسیار بسیار مهم و قابل توجه است.لوگو هایی که به صورت مونوگرام طراحی می شوند اکثرا لوگوهایی خلاقانه هستند.هیولت پاکارد (HP)، جنرال الکتریک، IBM، ناسا و مک دونالد نمونه لوگوهایی هستند که در سبک مونوگرام طراحی شده اند.

طراحی لوگو مونوگرام

لوگو تصویری

علائم تصویری، سمبل، آیکون عمدتا بر پایه یک تصویر گرافیکی طراحی می شوند.سبکی که بیشتر شامل آیکون ها و یا شمایل گرافیکی است.تاثیر و ماندگاری لوگو تصویری بر روی ذهن مخاطب امری بدیهی و مسلم است.این نوع لوگو بسیار مناسب شرکت هایی است که می خواهند تصویری ماندگار از کسب و کار خود را روی ذهن مخاطب به یادگار بگذارند.لوگو های تصویری جزو رایج ترین لوگوهای موجود در دنیا هستند که به عنوان مثال می توان از لوگو شرکت های بنز، توییتر و اپل به عنوان لوگوهای طراحی شده در سبک تصویری نام برد.

طراحی لوگو تصویری

لوگو مسکات

مسکات یا Mascot یک شخصیت است. شخصیتی که قرار است بیانگر و نشان دهنده کسب و کار شما باشد. شخصیتی که بصورت رو در رو می تواند با شما ارتباط برقرار کند.این شخصیت می تواند شامل انسان، حیوان و حتی اشیا نیز باشد. یک شخصیت ساده و تصویر سازی شده که بسیار مناسب طراحی لوگو برای شرکت ها و افرادی است که به دنبال ایجاد پرسنال برندینگ هستند.از لوگو KFC می توان به عنوان معروف ترین لوگو مسکات نام برد.لوگوهایی مانند چیتوز و چاکلز نمونه های ایرانی این سبک هستند.

طراحی لوگو موسکات

روند طراحی لوگو و ست اداری ، در رخ نت

طراحی اسکیس

به طراحی تند و با سرعت دست با مداد و در عین حال ساده که بیانگر طرح ها و موضوعات مختلف است، اسکیس میگویند.

پیش طرح اولیه

برای درک بهتر از نیاز و طرح ذهنی مشتری پس از ارسال اسکیس طرح اولیه ارسال می شود و پس از تایید به مرحله بعد می رود.

طراحی گرافیکی

طراحی گرافیکی و خلق مفاهیم بصری نسبت به سلایق مشتری و ایجاد رنگ بندی در هویت برند شما انجام می شود.

طراحی چیدمان

چیدمان طرح ، جاگذاری متن و اطلاعات تماس در این مرحله انجام می شود و در نهایت بازبینی نهایی انجام می شود.

مشاهده نمونه کار ها