فکر کردن در مورد کلمات کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی در واقع اولین و اصلی ترین اقدامی است که باید برای ایجاد استراتژی کلمات کلیدی SEO وبسایت خود انجام دهید. همیشه تحقیقات درباره کلمات کلیدی می تواند بسیار دلهره آور باشد. بنابراین با خواندن این مقاله از اشتباهات رایج در انتخاب کلمات کلیدی جلوگیری کنید. در این مقاله ، رخ نت رایج ترین اشتباهاتی که در تحقیقات و انتخاب کلمات کلیدی اتفاق می افتد را به شما معرفی می کند. آگاهی از این اشتباهات به شما کمک می کند تا یک استراتژی دقیق در مورد کلمات کلیدی موفقیت آمیز و پولساز تنظیم کرده و از اقداماتی که به رتبه بندی وب سایت شما آسیب می رساند ، جلوگیری کنید.

8 مورد از رایج ترین اشتباهات انتخاب کلمات کلیدی

1. تحقیق نکردن در مورد کلمه کلیدی

به نظر می رسد برخی از افراد فکر می کنند که می توانند از جستجوی کلمات کلیدی صرف نظر کنند یا این مورد مهم نیست. انجام تحقیق مناسب روی کلمات کلیدی می تواند یک فرآیند سخت و زمانبر باشد. و این درست است که رتبه بندی بالای وبسایت، فقط با پر کردن کلمه کلیدی مناسب و تکرار آن در متن شما نیست و مدتهاست که چنین اتفاقی در گوگل دور از ذهن است. اما تحقیق درباره کلمه کلیدی وب سایت خود را حتما انجام دهید در غیر اینصورت ،شما مجموعه ای از محتوای بدون ایده واحد از آنچه کاربران بالقوه شما به دنبال آن هستند را ایجاد میکنید. یکی از بزرگترین اشتباهات کلمات کلیدی که می توانید مرتکب شوید این است که فکر کنید فقط به طور غریزی خواهید دانست که مخاطبان شما چه می خواهند.

بسیار مهم است که کمی وقت بگذارید تا به زبان مخاطبان خود آشنا شوید.

از کدام کلمات استفاده می کنند؟

کدام اصطلاحات را جستجو می کنند؟

کدام اصطلاحات رقابتی هستند و کدام یک کمتر؟ نتیجه تحقیقات کلمات کلیدی شما باید یک لیست گسترده از کلمات کلیدی باشد که می خواهید برای آنها وب سایت خود را رتبه بندی کنید. حتماً لیست یا برگه تحقیقاتی کلمات کلیدی خود را مرتباً به روز کنید.

مخاطب شما ممکن است تغییر کند ، همانطور که تمرکز کسب و کار شما و نیازهای شما ممکن است تغییر کند.

این امر برای استراتژی کلمات کلیدی شما نیز تأثیراتی بسیار زیادی دارد.

2. کلمات کلیدی مناسبی دارید ، اما رقابت بسیار زیاد است

اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی واقع بینانه را هدف قرار داده اید.

برخی از کلمه های کلیدی بسیار رقابتی هستند. رتبه بندی در کلمه کلیدی رقابتی در گوگل بسیار دشوار است ، به خصوص اگر تازه وب سایت یا تجارت خود را شروع کرده اید ، نباید کلمات کلیدی رقابتی “head” را هدف قرار دهید. در عوض ، بر روی کلمات کلیدی long tail (که رتبه بندی آنها آسان تر است و شانس بیشتری برای تبدیل دارند) تمرکز کنید.

به عنوان مثال ، اگر مرکز تناسب اندام داشته باشید و وبلاگی درباره تناسب اندام راه اندازی کنید ، شروع رتبه بندی برای اصطلاح [تناسب اندام] خیلی سخت خواهد بود. ببینید چه جنبه هایی از وبلاگ شما منحصر به فرد است و برای این اصطلاحات رتبه بندی کنید. شاید شما در مورد تمرینات تناسب اندام برای افراد بازنشسته بنویسید. هدف از دستیابی به رتبه بندی [روال تناسب اندام برای افراد بازنشسته] می تواند یک استراتژی خوب باشد. در این صورت ، همچنین باید [نکات مربوط به تناسب اندام برای سالمندان] ، [تمرینات تناسب اندام برای بازنشستگان] و غیره را هدف قرار دهید.

رتبه بندی برای کلمات کلیدی رقابتی باید بخشی از استراتژی تحقیق در مورد کلمات کلیدی طولانی مدت باشد.

این مقاله را حتما بخوانید : راهنمای تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی سئو

3. فکر نکردن در مورد هدف جستجو

بیش از هر زمان دیگری ، نگاه خوب به هدف جستجو ، یک قسمت مهم در تحقیقات کلمات کلیدی است. شما باید ایده روشنی در مورد نوع هدف پشت کلمات کلیدی خود داشته باشید. افراد می توانند به دنبال اطلاعات (قصد اطلاعاتی) ، یک وب سایت خاص (قصد ناوبری) باشند ، یا ممکن است بخواهند چیزی (قصد تجاری یا معامله ای) خریداری کنند. و این تنها چیزهایی نیست که وجود دارد ، زیرا موتورهای جستجو قصد دارند پاسخ دقیق مورد نظر کاربران را بدهند. به عبارت دیگر ، اگر محتوای شما با هدف جستجوگر مطابقت نداشته باشد ، مهم نیست که چقدر عالی و بهینه باشد ، به صفحات نتایج نمی رسد.

بنابراین ، مهم است که ارزیابی کنید آیا محتوایی که قصد دارید برای یک کلمه کلیدی خاص منتشر کنید مطابق با آنچه افراد به دنبال آن هستند مطابقت دارد یا خیر.

با مشاهده نتایج جستجو می توانید این کار را انجام دهید.

آیا تنوع اهداف وب سایت با هم مطابقت دارند؟ مردم چه پاسخی می خواهند؟ آیا محتوای شما در شکل درستی است؟ به عنوان مثال ، اگر یک مطلب گسترده برای رتبه بندی اصطلاح [تزئینات عروسی] نوشته اید و آنچه در صفحات نتایج مشاهده می کنید فروشگاه های آنلاین تزئینات عروسی است ، در آن زمان در مورد استراتژی خود تجدید نظر کنید.

4- استفاده از کلمات کلیدی که هیچ کس به دنبال آن نیست

این اشتباه کلمه کلیدی تا حدی مربوط به اشتباه قبلی است. اگر به هدف جستجو نگاه نکنید ، به احتمال زیاد کلماتی را که بازدیدکنندگان یا مشتریان بالقوه از آنها استفاده نخواهند کرد بهینه می کنید.

دو مشکل ممکن است رخ دهد:

مشکل اول شما چیزی را که افراد به دنبال آن هستند ارائه می دهید ، اما این بازدیدکنندگان بالقوه به سادگی از کلمات کلیدی مختلفی استفاده می کنند و بنابراین شما را پیدا نمی کنند.

مشکل دوم این است که کلمات کلیدی شما خیلی طولانی است و هیچ ترافیکی ندارند.

کلمات کلیدی مورد نظر شما برای رتبه بندی باید همان کلماتی باشند که مشتریان شما استفاده می کنند. همیشه سعی کنید از زبان مخاطبان خود استفاده کنید. خود را تصور کنید که برای مراسم های جشن لباس می فروشید. در بازاریابی خود ، شما از این لباس ها به عنوان “لباس های جشن” یاد می کنید. با این حال ، بیشتر مردم به دنبال [لباس جشن] نیستند. آنها به دنبال [لباس] یا [لباس شب] هستند.

8 اشتباه رایج انتخاب کلمه کلیدی

تمرکز بر روی کلمات کلیدی دم بلند بدون ورودی :

وقتی رخ می دهد که شما روی کلمات کلیدی دم بلند تمرکز کنید که بسیار مبهم هستند و به راحتی هیچ ترافیکی ایجاد نمی کنند. کلمات کلیدی Long tail یک روش عالی برای شروع استراتژی کلمات کلیدی شما است.

این کلمات میزان بازدید کمتری را به خود جلب می کنند ، اما شانس بیشتری برای تبدیل بازدیدکنندگان خود به خریدار یا بازدیدکننده برگشتی خواهید داشت.

اگر کلمه کلیدی شما بیش از حد خاص باشد و هیچ بازدیدی نداشته باشد ، به SEO شما کمک نمی کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی دم بلند را هدف قرار می دهید که در واقع مقداری ترافیک ایجاد می کنند!

این مقاله به شما پیشنهاد می شود : آموزش افزایش دامین اتوریتی

5. تمرکز دقیق بر روی کلمات کلیدی

اگر یک مقاله وبلاگ خوب بنویسید ، ممکن است فرصت رتبه بندی آن فقط به یک عبارت کلیدی محدود نباشد و شامل اصطلاحات مرتبط نیز باشد.

بنابراین ، اگر می توانید عبارات کلیدی مرتبط (دم بلند) را بدون کشش بهینه کنید ، قطعاً باید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال ، ما یک مقاله در مورد نکات SEO بی انتها داریم. این برای [نکات SEO بی انتها] و همچنین برای عبارات مشابه [تاکتیک های جهانی SEO] و [بهبودهای جهانی SEO] بهینه شده است و برای هر یک از این کلمات کلیدی بسیار خوب عمل می کند.

مطمئن نیستید که چگونه محتوای خود را برای کلمات کلیدی و مترادف مرتبط بهینه کنید؟

افزونه Yoast SEO Premium می تواند به شما کمک کند! یوست به شما این امکان را می دهد عبارات کلیدی مورد نظر خود را بهینه کنید و همچنین به شما امکان می دهد مترادف برای کلمه کلیدی در هر بخش از وبسایت خود (نوشته ، برگه ، دسته بندی ، محصول و … ) را تعریف کنید.

6. آیا باید از کلمات کلیدی مفرد استفاده شود یا جمع؟

همیشه بررسی کنید که آیا باید جمع و یا شکل یک کلمه کلیدی خاص را هدف قرار دهید.

آیا شما باید رتبه وب سایت خود را برای [سئو در اصفهان] بهینه سازی کنید یا برای [سئو اصفهان]؟

آیا مخاطبان [اجاره خانه ویلایی] را جستجو می کنند یا [اجاره ویلا] ؟

در حالی که Google می تواند تشخیص دهد که نسخه های جمع و منفرد یک کلمه به یک چیز اشاره دارند ، صفحات نتایج جستجو و تعداد نتایج اغلب هنوز متفاوت هستند ، زیرا آنچه که کاربران به دنبال آن هستند اندکی متفاوت است.

در این حالت ، دوباره مهم است که به فکر افرادی باشید که کلمه کلیدی شما را جستجو می کنند. ممکن است شخصی که به دنبال نسخه مفرد کلمه کلیدی است ، به دنبال اطلاعات باشد ، در حالی که شخصی که به دنبال نسخه جمع است ، می تواند به دنبال مقایسه محصولات و یا خرید باشد.

در هر صورت ، اینکه شما باید از یک کلمه مفرد استفاده کنید یا جمع،به کلمه کلیدی خاص شما و هدف آن بستگی دارد.

7. استفاده از کلمه کلیدی یکسان در بیش از یک صفحه

اگر چندین صفحه را برای یک کلمه کلیدی بهینه سازی کنید (معروف به آدم خواری کلمه کلیدی) ، موفقیت خود را برعکس می کنید.

انجام این اشتباه در استفاده از کلمه کلیدی به این معنی است که ممکن است در رتبه بندی نمایش داده نشوید ، زیرا موتورهای جستجو نمی توانند بگویند کدام یک از صفحات شما را باید به کاربران نشان دهند.

8. فراموش کردن ارزیابی

اگر می خواهید برای کلمات کلیدی خاصی رتبه بندی کنید ، مطمئن شوید که موفق شده اید یا خیر.

اگر افراد واقعاً مقالات شما را پیدا می کنند باید مرتباً ارزیابی کنید. یکی از راه های انجام این کار این است که هر از چند گاهی کلمه کلیدی پیشنهادی خود را در Google جستجو کنید. اما توجه داشته باشید که نتایج جستجوی شما ممکن است مغرضانه باشد زیرا Google نتایج جستجو را شخصی سازی کرده است. بنابراین ، از یک مرورگر دیگر که برای سرچ کردن استفاده کنید( به عنوان مثال از اینکاگنیتو گوگل کروم استفاده کنید ) .

اگر ارزیابی را فراموش کنید ، نمی دانید که آیا می توانید کلمات کلیدی رقابتی تری را هدف قرار دهید یا باید روی انواع دم بلند تمرکز کنید.

نتیجه گیری: برای یک استراتژی موفق در جستجوگرها از این اشتباهات کلمات کلیدی خودداری کنید.

اجرای تحقیق در مورد کلمات کلیدی زمان زیادی می برد. مهم است که شما آن زمان را اختصاص دهید و واقعاً به اصطلاحاتی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید فکر کنید. راهنمای تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی سئو را مطالعه کنید.

راهنمای نهایی برای بسیاری از نکات کاربردی که به شما کمک می کند تا یک استراتژی تحقیق درباره کلمات کلیدی موفق را تنظیم کنیدو همچنین می توانید سایر اشتباهات رایج SEO را نیز بررسی کنید.

منبع : Yoast

برای دریافت قیمت پروژه های سئو در اصفهان بر روی لینک کلیک نمایید.در صورتی که سوالی درباره ایجاد استراتژی کلمات کلیدی و راهنمای انتخاب کلمات کلیدی دارید در قسمت نظرات پایین این برگه بپرسید کارشناسان رخ نت به صورت روزانه به سوالات شما پاسخ میدهند.