تبلیغات بنری

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری ( banner ads) نوعی از تبلیغات آنلاین است که شامل یک عکس با طراحی گرافیکی با موضوعیت تبلیغاتی در مورد یک برند می باشد.

این بنر تبلیغاتی همانند بنر های شهری و بین جاده ای است با این تفاوت که به جای استفاده در محیط های فیزیکی جایگاه آن ثابت در سایت هایی با مخاطب زیاد است.در واقع شما در ویترین پر بازدید ترین وب سایت های کشور در معرض دید مشتریانتان قرار خواهید گرفت.

تبلیغات بنری ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین نوع تبلیغات دیجیتال است. برای اجرای کمپین تبلیغات بنری شما صرفا نیاز دارید که یک تصویر جذاب با پیامی گیرا داشته باشید .تبلیغات بنری می‌تواند ساکن یا متحرک باشد، برای مثال می‌توانید داخل بنر، ویدیو یا المان تعاملی قرار دهید و در نهایت کاربران را به انجام هر نوع تعاملی (نظیر کلیک، نصب برنامه، عضویت و …) دعوت کنید.

هدف از تبلیغاتی بنری چیست؟

هدف از تبلیغات بنری این است که با جلب مخاطبان بیشتر در وبلاگ ها ، سایت های خبری یا وب سایت های مختلف ،آگاهی ای از برند خود در ذهن مخاطبان هدف ایجاد کنید و در عین حال ، می توان گفت یکی مهمترین تاثیرات آن جهت اهداف ریمارکتینگ (بازاریابی مجدد) یا ریتارگتینگ (هدف گیری مجدد مخاطب) است.

بیشتر بدانم:ریمارکتینگ چیست؟

یشتر بدانم:ریتارگتینگ چیست؟

برخی از بازاریاب ها در این باور هستند که تاریخ انقضای تبلیغات بنری گذشته است.

بازاریابان باهوش و با تجربه  دیجیتال بهتر می دانند از این مزیت چگونه استفاده کنند و میدانند چگونه یک بنر تبلیغاتی را به طور موثر طراحی کنند. ایده طراحی یک بنر خوب و اینکه چگونه می توانید مشتری های بالقوه را هدف قرار دهید ، در طول سال ها کاملاً تغییر کرده است ، اما مهمترین قالب ها هنوز همان هستند

سایزهای تبلیغات بنری چه اندازه است؟

سایز های بنر های تبلیغاتی میتواند بسیار متفاوت باشد اما بهتر است قبل از طراحی بنر تبلیغاتی بدانید که بنر شما در چه جایگاهی از وب سایت های مخاطب قرار است به نمایش درآید.

بهترین سایز طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

بهترین  اندازه های بنر تبلیغاتی از لحاظ ctr (نرخ کلیک)

بهترین سایز بنر تبلیغاتی

مستطیل متوسط

ابعاد 300*250 پیکسل

بهترین اندازه تبلیغات بنری

تابلوی رهبری

ابعاد 90*728 پیکسل

اندازه تبلیغات بنری

آسمان خراش عریض

ابعاد 600*160 پیکسل

اندازه تبلیغات بنری

مستطیل متوسط برای موبایل

ابعاد 50*320 پیکسل

علت اهمیت اندازه بنر تبلیغاتی چیست؟

اصولا ، اندازه یک بنر تبلیغاتی می تواند بر نحوه مشاهده کاربر تأثیر بگذارد. هدف شما این نیست که فقط مردم تبلیغ شما را ببینند ، بلکه هدف شما این است که روی آن کلیک کنند و سپس وارد سایت شما شده و از خدمات شما استفاده کنند و یا از بر اساس استراتژی ای تبلیغ ، رفتاری که شما میخواهید را انجام دهند.

اینجاست که اندازه تبلیغات بنر به درد شما می خورد.

نکات لازم در اجرا کمپین تبلیغات بنری چیست؟

با توجه به استراتژی تبلیغ،برای محتوای بنر لازم است از عکس گرافیکی یا بسیار ساده و متن های کوتاه و بسیار کاربردی استفاده شود که مخاطب هنگام مواجه با آن جذب شده و باعث شود حس ترغیب برای کلیک کردن روی بنر شما در آن به وجود آید.

استفاده حداکثر از 3 الی 4 رنگ در طراحی گرافیکی و استفاده از حداکثر 2 نوع فونت در طراحی بنر پیشنهاد میشود.

پس از شروع کمپین تبلیغات بنری برای بالابردن نرخ تعامل حتما از تست های A/B استفاده شود و نتایج هر تست در بازه زمانی مشخص جهت یافتن بهترین عملکرد محتوا بررسی و بر اساس آن اندازه ، محتوا و متن تبلیغ عوض شود

منبع: creatopyadpushup

جهت کسب اطلاعات دقیقتر و مشاوره در زمینه تبلیغات آنلاین کسب و کار خود با مشاورین رُخ نت در تماس باشید.

برای انجام تبلیغات بنری با چه شرکت هایی میتوانم همکاری کنم؟

پیشنهاد تیم رخ نت برای انتشار تبلیغات همسان کسب و کار خود شرکت های: